Manuálterápia

Milyen esetekben lehet hatékony a manuálterápia mozgásszervi problémákra?

Ha fáj a gerince vagy a dereka, akkor ne halogassa tovább egy jó szakember meglátogatását! A Gyógytornászom rendelőjében kiváló és magukat folyamatosan képző terapeuták állnak a rendelkezésére. Ülőmunkát végez és sokszor fáj az ülőideg vagy a csípő tájéka? Ilyen esetekben is sokat segíthet a manuálterápia. A speciális kezelési módszer gyakorlatilag nem mást jelent, mint kézzel végzett mozdulatok sorozatát. Idetartozhat a manipuláció, masszázs és a mobilizáció kombinációja.

A terápia során a szakember megpróbálja helyrehozni a mozgató idegrendszert, valamint azon munkálkodik, hogy a fájdalom és a gyulladás tartósan megszűnjön. A kezelés részét képezi az ízületek stabilizációja, a szövetek regenerálása, valamint az összetapadt izmok lazítása. Gyakran járhat eleinte kismértékű fájdalommal a kezelés, viszont a 10-ik alkalom környékére a fájdalom jelentős mértékben enyhül. A manuálterápia során nem mást, mint a szervezet mechanikus energiáját használják fel. A speciális terápia ősi gyógymódokon alapul, amit a modern orvoslás minden rendelkezésre álló eszközével együtt használnak fel a gyógyulás érdekében.

Mikor kezd el hatni a manuálterápia?

A szakértők azt szokták javasolni, hogy a kezeléshez először váltsanak a páciensek egy 10-15 alkalmas bérletet. Ez az idő ugyanis elég ahhoz, hogy jelentős javulás következzen be a gyulladás és fájdalom enyhítésében. Természetesen az emberi test nem egyforma, így előfordulhat, hogy valakinek több idő kell ahhoz, hogy az izmai és ízületei regenerálódhassanak. Továbbá, a kezelés ideje függ a probléma összetettségétől is.

Például, ha több mozgatórendszert érint a fájdalom és elváltozás, akkor legalább 20 kezelésnek is el kell telnie ahhoz, hogy a javulás érezhető legyen. Remek hír, hogy már az állapotfelmérés és alapos kivizsgálás során is el tudják dönteni a szakemberek, hogy milyen fogásokat, terápiás módszereket kell kombinálniuk ahhoz, hogy a kellemetlenség megszűnjön. Ha a fájdalom már olyan nagymértékű, hogy a munkavégzését és a mindennapi feladatokat is megnehezíti, akkor ne várjon tovább! Kérjen időpontot még ma a gyogytornaszom.hu weboldal kollégáinál!

Milyen típusai lehetnek a manuálterápiának?

Először is meg kell említenünk, hogy a manuálterápiát rengeteg területen alkalmazzák sikeresen a fájdalom enyhítésére. A speciális fogásoknak több fajtája ismert. Az egyik például a Barvicsenko-féle terápia. Ennek célja nem más, mint az izmok lazítása és az ízületek merevségének enyhítése. A merevség oldásával pedig megkönnyíthető a gerinc és a végtagok mozgatása.

A másik ismertebb manuálterápia a Mulligan-féle változat. Ez a fajta módszer a beszűkült ízületeket kezeli és javítható vele az ízületi porckopás is. Lehet alkalmazni még traumák és műtétek utáni rehabilitációs kiegészítőként. A manuálterápiák sorában a másik ismertebb technika a Bowen-féle terápia. A Bowen fogás fő jellemzője, hogy a szakember a karakteres fogások és mozgási szekvenciák között eltérő hosszúságú szüneteket tart. A Dorn-féle technika pedig egy ízületi korrekciós módszer, amivel a fiziológiás helyzeteket tudják visszaállítani.